Kilka pytań

Kilka pytań

Postprzez hell87 » 07 kwi 2011, 11:52

Witam,

Obecnie pracuje na programie ProgeCAD 2010. Nie ukrywam, że swoje pierwsze kroki w tego typu programach stawiałem w produktach firmy Autodesk. Dlatego też moje przyzwyczajenia nasuwają mi kilka pytań odnośnie Państwa programu:

a) Czy jest możliwość ustawienia skrótów klawiszowych wyłącznie pod jeden klawisz? (przykładowo: Q + PPM powodowałby wywołanie funkcji LINIA)
b) Czy w programie można ustawić biegunowe przedłużanie linii? Chodzi dokładnie o przedłużanie linii w momencie gdy na jednej z jej końców przytrzymywany jest przez chwile wskaźnik. Bardzo przydatna funkcja gdy w przetrzeni szukamy punktu przecięcia dwóch linii bez potrzeby ich wydłużania.
c) Czy można szybko ukryć wszystkie warstwy poza jedną mnie interesującą?
d) Po ustawieniu porządku rysowania linii względem wypełnienia (linia nad wypełnieniem) w programie wszystko wygląda ok, jednak po skopiowaniu wszystkich elementów wypełnienia przesuwają się nad linie. Można to w jakiś sposób naprawić?
e) W jaki sposób wklejać przygotowane rysunki do Worda? (podczas wklejania ctrl+V znikają linie odnośników i linie wymiarowe,a wklejając jako metaplik rysunek traci nzacznie na jakości)
f) Dlaczego wszystkie naniesione zmiany w plikach wcześniej przygotowanych na AutoCadzie i zapisane w formacie AutoCAD2000/LT znikają po zmianie przybliżenia lub jakiejkolwiek innej czynności rysunkowej? Jest to bardzo ważne ponieważ praktycznie uniemożliwia to pracę na wcześniejszych plikach.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
hell87

Re: Kilka pytań

Postprzez bronislav.gabrys » 10 cze 2011, 13:11

Dzień dobry,

a) tak, te skróty powszechnie nazywają sie "alias" i można ich zmienić w menu "Narzędzia" -> "Dostosuj..." -> "Menu..." w zakładce "Klawiatura" lub "Aliasy".
b) ręczne przedłużanie linii jest możliwe tylko w kątach, które są ustawione w poleceniu "biegun", tzn. że nie można przedłużać linie w innych kątach. Można też wykorzystać skopiowanie linii lub polecenie "Wydłuż".
c) tak, można zablokować wszystkie warstwy kliknięciem w menu "Ekspress" -> "Warstwy" -> "Zablokuj warstwy". W liście warstw wystarczy odblokować warstwę, która jest dla Pana ważna.
d) czy może Pan nakręcić wideo?
e) niestety, rysunek we Wordzie jest nieprawidłowy. Będzie potrzebne rysunek wydrukować w PDF lub JPG.
f) AutoCAD chyba używa elementów, które progeCAD nie wspiera, ale wszystko by miało być ze sobą kompatybilne. Proszę spróbować zapisanie pliku w wyższej wersji niż 2000.
Bronislav Gabryš
bronislav.gabrys

Powrót do Często zadawane pytania