Problemy z rastrami

Odpowiedz


To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
Uśmieszki
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są włączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Problemy z rastrami

Re: Problemy z rastrami

Post przez bronislav.gabrys » 21 paź 2010, 10:58

Witam, proszę o przesłanie któregokolwiek rastra, który powoduje opisane kłopoty, na mój e-mail "bronislav.gabrys@solicad.com".

Problemy z rastrami

Post przez Sebastian Babczyński » 12 paź 2010, 08:38

Witam pracuję dużo na rastrach i mam z nimi problemy (szczególnie gdy dostaję rastry od kogoś innego) problem pojawia się na wersji 2010 po patchu 10.0.10.1 (wersja 2009 jest troszkę bardziej stabilna pod tym względem)

problemy pojawiają się przy wydrukach
1. Jeżeli raster ma dziwną rozdzielczość na cal np. 150x150dpi czasami prowadzi to do crashu programu (program nie odpowiada), rozwiązaniem jest zmiana rozdzielczości na np. 300x300dpi co jednak jest denerwujące gdyż na Acadzie nie ma problemów

2. Gdy raster jest obrócony np o 90st w stosunku do oryginału to albo nie można go wydrukować (samego rastra cała reszta się drukuje) albo powoduje to crash programu.
(rozwiązaniem jest kombinowanie i takie ustawienie oryginału rastra np. w Gimpie żeby w menedżerze obrazków kąt był 0,00 co także jest trochę denerwujące)

Inne błędy zostały na szczęście poprawione w ostatnim patchu

Góra

cron