REinstalacja problemik

REinstalacja problemik

Postprzez michal.wyszkowski » 04 maja 2010, 10:53

Witam z serii pytanie i odpowiedz
Oto pytanie:
"Mam następujący problem: Jeżeli program głupieje, lepiej jest zainstalować go ponownie co było mi to wielokrotnie zalecane. Ale to wcale w brew pozorom nie jest takie proste. W wersji XP:
Chce klasycznie odinstalować program, a więc Start / Ustawienia / Panel sterowania / Dodaj Usuń Programy
Usuwam z katalogu C: \ Program Files \ Progesoft
I usuwam użytkownika w katalogu C: \ Documents and Settings \ user \ Dane aplikacji \ PROGEsoft
Wyczyszczam wszystko do cna za pomocą CCleaner,
Następnie REGEDIT z rejestrów wywalam wszystko co choć trochę przypomina Progesoft, ICAD itd. Nawet klucz, w tym numerem rejestracyjnym!

ProgeCAD instaluje, i cud: bez rejestracji, program zapamiętuje ustawienia panelu, wszystko po staremu, włącznie z problemem który, poprzez reinstalację mial właśnie zniknąć :lol:
I gdzie to diabelstwo siedzi...

Tak tylko na zakończenie, jak mam poradzić sobie z tym problemem:)
Po naciśnięciu przycisku CTRL +1 nie pojawia się okienko Właściwości, cholera! Jednak w innym profilu użytkownika działa :-(
"
Następnie odpowiedź:

Według procedury opisanej w instrukcji obsługi progeCAD ustawienia usunwamy, ale rejestracja pozostanie. Ustawienia progeCAD zapisuje do rejestru oraz do folderów wspomnianych w instrukcji obsługi. Usunięcie tych folderów i wpisów w rejestrze na zawsze usuwa wszystkie ustawienia progeCADu. Używam go dość często przy testowaniu nowych wersji.

Ostatnia rzecz jaka mi przychodzi do głowy to wyszukać i usunąć wszestkie foldery zawierające pozostałości Progecad-a
Ale to akurat już pan ma wypróbowane
michal.wyszkowski
SoliCAD, s.r.o.

Powrót do Instalacja