czy na pewno tak funkcjonalny jak AutoCAD?

czy na pewno tak funkcjonalny jak AutoCAD?

Postprzez krawcunio » 13 wrz 2010, 21:29

Witam, przymierzam się do zakupu oprogramowania CAD do pracowni architektonicznej. Wybór padł oczywiście na AutoCADa, ale o wiele tańsza alternatywa - ProgeCAD - bardzo kusi. Czy kupując ProgeCAD otrzymuję
identyczne możliwości, jakie posiada AutoCAD? Obejrzałem porównanie na stronie http://www.progecad.pl/porownanie-zwcad-autocad, ale podejrzewam, że po prostu celowo nie pokazano funkcji, których
nie posiada ProgeCAD. Czy są jakieś haczyki? Czy operowanie ProgeCADem nie utrudni mi wymiany plikami z branżystami, itp.? Domyślam się, że to forum jest sponsorowane przez firmę dystrybuującą ProgeCAD, ale
mam nadzieję, że odpowiedź będzie szczera. pozdrawiam

PS. jeśli napisałem w nieodpowiednim miejscu, proszę o przeniesienie postu do właściwego działu.
krawcunio

Re: czy na pewno tak funkcjonalny jak AutoCAD?

Postprzez bronislav.gabrys » 29 wrz 2010, 22:27

Pozdrawiam, porównanie aplikacji to prawda. Najpierw powiedzę, aby Pan sam spróbował darmową 30-dniową wersję. Haczyki są tylko takie, że użytkownicy AutoCADu mają v progeCADu więcej możliwości, ale są pozbawieni niektórych wybórów, które w AutoCADu zostały wykorzystane, na przykład funkcja BIEGUN nie zawiera tylko podstawowe możliwości, opis pozycji kursoru zastępuje linia statusu i inne drobazgi. Za tę ocenę przecież nie można być wszystko. Pan ma 30 dni na spróbowanie, ale chociaż myślę, że nie można tracić. Jeżeli Pan będzie miał jakiekolwiek pytanie, to można wprost napisać na mój adres e-mailowy "bronislav.gabrys@solicad.com".
Bronislav Gabryš
bronislav.gabrys

Powrót do Często zadawane pytania