progeCAD.pl iCADMac

Funkcje programu

 

Obsługa DWG 2022
DWG to natywny format  iCADMac, który zapewnia kompatybilność z innymi zaawansowanymi programami bez potrzeby konwersji i utraty danych. Może to być również konwersja do niższych wersji DWG / DXF z 2.5 na 2018.

Import PDF
Moduł PDF2DWG umożliwia utworzenie rysunku DWG z wektorowego pliku PDF. Można również importować pliki PDF edytowane za pomocą iPada lub wektoryzowanych plików PDF z Internetu.

Export PDF
Eksport do pliku PDF to prosty sposób udostępniania rysunków klientom i dostawcom. Programy do oglądania są już zawarte w większości urządzeń i są dostępne bezpłatnie. iCADMac tworzy pliki PDF odpowiadające widokowi wybranemu do drukowania.

Export do 3D PDF
Konwertuj rysunki 3D na interaktywne dokumenty 3D PDF, które użytkownicy mogą swobodnie nawigować i wyświetlać szczegóły, które nie są dostępne w klasycznych dokumentach PDF. Dzielenie się danymi w zespołach roboczych, a także z klientami i dostawcami jest łatwe i profesjonalne. Przykładowy plik do pobrania.

Układy rysunków  PDF i DGN
Rysunki PDF i DGN mogą służyć jako tło twoich rysunków podobne do zewnętrznych odnośników.

Szrafowanie z przechodzeniem kolorów (gradient)
iCADMac umożliwia przechwytywanie gradientu za pomocą płynnego przejścia między dwoma kolorami lub pomiędzy jaśniejszymi i ciemniejszymi odcieniami tego samego koloru.
Możliwe jest tworzenie rysunków do prezentacji bezpośrednio w programie iCADMac bez potrzeby stosowania innego oprogramowania.
Możesz także wyświetlić kreskowanie z gradientem programu AutoCAD.

Możliwość przeglądania i tworzenia tabel
Tabela to grupa komórek zawierająca różne rodzaje danych od notatek do bloków. Tabele mogą być używane do spisu materiałów, listy komponentów, wersji i tekstów do organizowania informacji na rysunkach. Użytkownik może również ustawić inny wygląd tabeli.

Wsparcie dla obrazów rastrowych i ich obrabianie
Na rysunku można wstawiać, edytować i przycinać obrazy rastrowe (zeskanowane obrazy, zdjęcia, obrazy z Internetu itp.). Obsługuje często używane formaty, takie jak jpeg, bmp, gif, png i wiele innych przy kadrowaniu wieloboków.

Wieloboczne wycięcia
W układach można pracować z prostokątnymi, wielokątowymi i nieregularnymi wycięciami. Zapewnia to maksymalną elastyczność podczas drukowania układów.

Zewnętrzne referencje
Zewnętrzne odnośniki lub XREF to rysunki DWG, do których odnosi się bieżący rysunek. Jeśli rysunek jest podłączony do zadawania zewnętrznego, ta zmiana w załączonym rysunku jest wyświetlana w nowym odniesieniu do odczytu lub zamknij i otwórz rysunek.
Rysunek może być dołączony do kilku różnych rysunków jako odniesienie zewnętrzne, a jeden rysunek może mieć wiele powiązanych odniesień. Odniesienia zewnętrzne można umieszczać w modelu i przestrzeni rysunkowej, można je obracać, skalować i umieszczać w dowolnej współrzędnej. Ich poziom można również wyświetlić lub ukryć w normalny sposób.

Klasyczny interfejs użytkownika
iCADMac oferuje środowisko pracy, które pasuje do innych rozszerzonych programów CAD w połączeniu ze środowiskiem Mac OSX.

Przejrzysty panel funkcji
Panel Właściwości zapewnia dostęp do wszystkich właściwości obiektu na rysunku. Edytowanie takich elementów, jak warstwa, kolor, typ linii i skala, i wiele więcej jest łatwe i intuicyjne.

Pack and Go
Tworzy pakiet zawierający bieżący rysunek i powiązane pliki jako odniesienie, dołączone obrazy, pliki PDF, czcionki, odwzorowanie czcionek i ustawienia stylu drukowania.

Więcej niż 300 wzorów szrafowania
Oprócz wzorów kreskowania, które są dostępne w większości programów CAD, iCADMac zawiera ponad 300 wzorów do układania nawierzchni, ścian, podłóg i różnych materiałów.

Obsługuje pliki PDF i DGN
Rysunki w rozszerzonych formatach PDF i DGN mogą być osadzone na rysunkach jako przezroczyste tło.

Renderowanie
iCADMac zawiera podstawowy moduł obsługujący wiele typów oświetlenia i cieni. Zaawansowany moduł śledzenia promieni z materiałami, odbiciami, przezroczystością i rezerwacją cieni będzie dostępny wkrótce.

Multilinie
Multilinie mogą zawierać do 16 równoległych linii nazywanych "elementami". Multilinie umożliwiają szybkie tworzenie ścian, komunikację, izolację itp. ICADMac oferuje możliwość konfigurowania wielu stylów multilinii

Obsługa iPad™, iPhone® a iPod touch®
Rysunki DWG można przenieść na iPada (iPoda, iPhone'a) za pomocą bezpłatnej aplikacji AutoCAD 360. Rysunki można wysyłać do urządzenia mobilnego za pomocą poczty e-mail, przeglądać lub wklejać notatki i przesyłać je z powrotem do iCADMac.

Możliwość wyświetlania i modelowania korpusów ACIS®
iCADMac przechowuje i pobiera obiekty obiektów 3D jako biblioteki ACIS (podobne do AutoCAD®), co jest niezastąpione dla każdego, kto pracuje w 3D. iCADMac oferuje pełne zarządzanie bryłami 3D od tworzenia i edycji do drukowania i drukowania. Dzielenie danych z projektów CAD z innymi programami wykorzystującymi bryły ACIS (takie jak AutoCAD®) jest zatem bardzo prostym procesem.

iCADLib – rozbudowana biblioteka bloków
Ponad 22 000 bloków jest dostępnych dla architektury, budownictwa, wnętrz 2D i 3D, inżynierii, okablowania, elektroniki i innych gałęzi przemysłu. W przypadku administratorów blokowych żądany symbol może szybko znaleźć własne pliki symboli lub zarządzać nimi.

Traceparts
iCADLib zapewnia również dostęp do Traceparts dla progeCAD, obszernego portalu internetowego z ponad 100 milionami bloków. Bloki z tego portalu można po prostu umieścić bezpośrednio na rysunku.

Możliwość własnych ustawień i aplikacji
iCADMac umożliwia łatwe dostosowywanie menu za pomocą niestandardowego okna dialogowego lub pliku XML. Dzięki obsłudze LISP i C ++ (DRX) można również korzystać z aplikacji firm trzecich do AutocAD lub innych programów

Instrukcje video

iCADMac

Wartościowa alternatywa AutoCAD®a dla systemów MAC OS.

iCADMac jest pierwszym rozwiązaniem 2D/3D dwg i dxf dla systemu operacyjnego MAC OS X, który otwiera, zapisuje i tworzy rysunki w natywnym formacie AutoCAD®. Rodzimym formatem iCADMac jest DWG, który zapewnia kompatybilność z AutoCAD® bez konieczności konwersji plików oraz ryzyka straty danych. Oprócz tego iCADMac umożliwia eksport rysunków we wszystkich poprzednich wersjach dwg i dxf AutoCAD®a. Wspiera dwg AutoCAD® od wersji 2.5 po wersję 2024.

iCADMac zawiera wszystkie ważne narzędzia do tworzenia rysunków, edytowania, modyfikowania i jakościowego drukowania w rozmiarach od A5 po A0.

iCADMac obsługuje warstwy, rysowanie za pomocą poleceń, wymiary, rysowanie w 2D i 3D. Posługiwanie się iCADMac jest analogiczne do posługiwania się AutoCAD®em, w związku z czym przejście z drugiego na pierwszy jest bezproblemowe.

  Pobierz i wybróbuj wersję demonstracyjną iCADMac

  Zakup licencję iCADMac

         

iCADMac to aplikacja CAD 2D/3D dla MAC OS X z wykorzystaniem rodzimych formatów AutoCAD (DWG i DXF), zapewniająca wydajne, niezawodne, kompletne, łatwe w użyciu i ekonomiczne oprogramowanie.

iCADMac jest dostępny w bardzo przystępnej cenie w porównaniu do konkurencyjnych produktów i jest idealnym wyborem dla tych, którzy szukają rzeczywistej optymalizacji kosztów w zakresie projektowania, przeglądu i tworzenia dokumentacji technicznej, bez uszczerbku dla jakości i zgodności aktualnych standardów rynkowych.

iCADMac oferuje kompatybilność zarówno z formatami rysunków, jak i interfejsem użytkownika AutoCAD®. ICADMac pozwala każdemu użytkownikowi pracować z rysunkami DWG bez potrzeby jakiejkolwiek konwersji i znajomości nowego środowiska.

Do najważniejszych zalet aplikacji iCADMac, oprócz poszczególnych możliwości rysowania, takich jak podgląd rysunków, tworzenie dokumentacji rysunkowej, późniejsze zmiany i zapisywanie, należy:

 • Kompatybilność z dwg 2022 - wysoka kompatybilność z formatem dwg od wersji 2.5. po najnowszą wersję AutoCAD® 2022,
 • Eksport i import rysunków w formatach PDF 2D i PDF 3D  - możliwość konwersji między plikami pdf i dwg,
 • Wersja 64-bit,
 • Gradient, kreskowanie - możliwość tworzenia przejść barw i szrafów,
 • Tabelki - iCADMac wyświetla tabelki i umożliwia ich tworzenie,
 • Obrazki rastrowe, mapy - iCADMac umożliwia tworzenie i poprawianie rysunków dwg ze zdjęć i obrazków rastrowych, które powstały za pomocą zeskanowania poszczególnych rysunków,
 • Praca z obrazkami - prostokątne i wielokątne rzutnie obrazków, zmiana ich wymiarów, możliwość obrócenia, zmiana przezroczystości itp.,
 • Wieloboczne rzutnie - możliwość wytworzenia poligonalnej rzutni w rzutni dla uzyskania wartościowszej dokumentacji rysunkowej,
 • XRef, administrator linków zewnętrznych - iCADMac posiada środowisko administratora w celu szybszego i łatwiejszego zarządzania zewnętrznymi referencjami,
 • Standardowe środowisko - przyjazne i znane środowisko dla użytkowników aplikacji AutoCAD®,
 • Panel właściwości - chodzi o wizualne i intuicyjne środowisko, służące do zmiany właściwości obiektów,
 • Wzory kreskowania - razem z aplikacją iCADMac otrzymają Państwo powyżej 300 wzorów kreskowania,
 • Renderowanie - dysponuje podstawowymi funkcjami wykorzystującymi światło i cień,
 • Pliki ACIS - wyświetlanie i tworzenie ACIS (podobnie jak w AutoCADzie®),
 • Rozszerzona biblioteka bloków (administrator bloków ALE),
 • Dostosowanie - iCADMac wspiera własne dostosowanie paneli i opcji, Maker/Lisp oraz C++ aplikacji,
 • Wymaganie systemowe - kompatybilność ze wszystkimi procesorami Intel® Mac. Minimalne wymagania sprzętowe:
 • Apple® Mac® Pro, MacBook® Pro, iMac®,  Mac® mini, MacBook Air®, MacBook®,
 • Mac OS X w10.15 (Catalina), w11 (BigSur), w12 (Monterey) albo w13 (Ventura). UWAGA w14 (Sonoma) nie jest wspierana,
 • pamięć 4 GB RAM (minimum), 8 GB RAM (zalecane),
 • 4.0 GB wolnego miejsca na dysku dla pobrania i instalacji (zalecane 6 GB),
 • zalecane używanie klasycznej myszy z kółeczkiem (MagicMouse a MagicTrackpad nie jest obsługiwana) 
 • kompatybilna drukarka Mac OS X.