progeCAD.pl progeCAD Architecture Opis programu

progeCAD Architecture 2014

progeCAD Architecture 2014 to architektoniczny program 3D i 2D, pracujący z formatem DWG jako formatem rodzimym. Jest bardzo intuicyjny a technologia BIM pomaga użytkownikowi ułatwić i przyspieszyć rysowanie 2D i 3D.

Dzięki progeCAD Architecture istnieje możliwość bezpośredniego projektowania na modelach 3D poprzez manipulowanie detalami architektonicznymi i elementami, jak obiektami plastycznymi, dowolnie kształtując je w czasie rzeczywistym. Jest to możliwe nie tylko w przypadku prostych budynków, ale także tych złożonych, dzięki technologii BIM, która pozwala na bezpośrednią kontrolę interakcji pomiędzy poszczególnymi komponentami i efektów wprowadzonych modyfikacji. Pozwala to, aby nawet najbardziej skomplikowane pomysł mogły być być zrealizowane w bardzo łatwy i szybki sposób.

 

  Pobierz i wypróbuj 30-dniową wersję testową progeCAD Architecture 2014

  Przejdź do e-shop i zakup pełną wersję

Charakterystyka:

 • Zaawansowana architektura BIM - progeCAD Architecture to architektoniczny software z wyrafinowaną technologią BIM, która pomaga Ci krok po kroku. Rysowanie 3D w progeCAD Architecture jest szybsze i łatwiejsze od rysowania 2D w ogólnych CAD, np. AutoCAD albo progeCAD Professional.
 • Kompatybilność DWG - progeCAD Architecture pracuje z formatem DWG, który zapewnia wysoki poziom kompatybilności z AutoCADem, progeCADem oraz innymi programami CAD wspierającymi DWG/DXF.
 • Silnik podobny do AutoCADa - pełne ustawienie standardowych cech aplikacji CAD. Polecenia rysowania 2D i 3D z powierzchniami i bryłami ACIS.
 • Rysowanie ścian i otworów - jeśli chodzi o rysunkową funkcjonalność ścian i otworów, progeCAD Architecture zawiera wszystkie polecenia potrzebne do nieograniczonego kształtowania podstawowych struktur budowli (np. równoległe przesuwanie ścian, przycinanie, przedłużanie, łączenie i łamanie ścian, jak również umieszczenie otworów dowolnego rodzaju (okna, drzwi przesuwne, otwory, łuki).
 • Modelowanie 3D, elementy kompozytowe i budowle - progeCAD Architecture zawiera zestaw zaawansowanych okien dialogowych i modelarzy do tworzenia płyt, klatek schodowych, dachów, szyn oraz pionowych lub poziomych elementów dowolnego typu i kształtu. Dynamiczne kształtowanie i edytowanie każdego złożonego elementu odbywa się za pośrednictwem parametrycznych okien dialogowych, które obejmują praktycznie wszystkie typy konstrukcji. Parametryczność wszystkich struktur pozwala na zmianę większości ich właściwości w dowolnym momencie projektowania. Dzięki narzędziom BIM użytkownik może szybko analizować alternatywne rozwiązania projektowe. W ten sposób może wybrać najlepsze z nich.
 • Zaawansowany rendering dla architektury - progeCAD Architecture objemuje fotorealistyczny moduł, który wytwarza fotorealistyczną scenerię wysokiej jakości. Korzysta z bogatej biblioteki rzeczywistych materiałów z fakturami (drewno, kamień, marmur, dywany, itp), które mogą być wybierane w dowolny sposób, według potrzeb użytkownika.
 • Przechadzki w 3D - progeCAD Architecture odznacza się wirtualnym składnikiem rzeczywistości, który pozwala na poruszanie się po scenerii w bardzo prosty sposób. Każda wirtualna "przechadzka" może być przechowywana jako plik avi. Grupa poleceń "Walk" pozwala na więcej niż zwykły spacer, umożliwia dużo innych wizualnych efektów, takich jak wzniesienie klatki schodowej, otwieranie drzwi, itd. Ponadto moduł oferuje doświadczenie stereoskopowej rzeczywistości 4D za pomocą stereo okularów,
 • Płyty - szybkie tworzenie płyt za pomocą punktów albo polilinii. Łatwe tworzenie okrągłych i prostokątnych otworów (np. w celu umieszczenia schodów).
 • Wspomaganie konstrukcji dachów - modelarz dachów z nieograniczonymi możliwościami do projektowania wszelkiego rodzaju konstrukcji dachów i dodatkowych składników, takich jak strychy, świetliki, nachylone otwory i inne. Polecenie dla dachów tworzy wszystkie rodzaje dachów w przestrzeni trójwymiarowej (3D), również ich rzuty na powierzchni rysunku (2D) i umożliwia wybór kreskowania w rysunku 3D i w rzucie poziomym.
 • Klatki schodowe - modelarz klatek schodowych do tworzenia nawet najbardziej skomplikowanych kształtów, ich części i akcesorii.
 • Osłony, pochylnie, balustrady - dodatki do pionowych elementów, osłon, pochylni, balustrad oraz innych bardziej specyficznych elementów budowlanych, takich jak kominy, pergole.
 • Filary i belki - narzędzia do definiowania i kształtowania belek, płyt, kolumn oraz innych parametrycznych elementów konstrukcyjnych.
 • Załączone bezpłatnie bloki 2D i 3D - w odniesieniu do parametrycznych generatorów bibliotek, które są wymagane prawie wszędzie (np. okna, żaluzje itp.), progeCAD Architecture zawiera dużą liczbę elementów (obiekty, akcesoria, symbole itd.). Elementy są prawidłowo przydzielone do tematycznych grup bibliotek (meble do salonu, meble jadalniane, meble kuchenne, meble biurowe, sprzęt, rośliny). Ponadto za pomocą dynamicznego edytora bibliotek użytkownik może zdefiniować i tworzyć nowe biblioteki, edytować istniejące elementy, a nawet wstawiać jakiekolwiek rysunki DWG i przekształcać je do postaci elementów bibliotek.

  Pobierz podręcznik i przewodnik po programie