Premiera progeCAD 2016 Professional EN
Z przyjemnością chcieliśmy poinformować Państwa o upublicznieniu najnowszej odsłony progeCAD Professional! Nie będzię to, jak wcześniej zapowiadaliśmy, wersja 2015, ale progeCAD 2016 Professional.
Już od dziś mogą Państwo rozpocząć testowanie i użytkowanie nowego wydania naszego najpopularniejszego produktu!
W dziale DOWNLOAD umieściliśmy anglojęzyczną wersję progeCAD 2016 Professional. Polskie wydanie udostępnimy Państwu w ciągu najbliższych dni.
Już teraz zapraszamy do instalacji i wypróbowania udostępnionego programu. Pełnowartościowy progeCAD 2016 Professional będzie u Państwa mógł być testowany bezpłatnie przez 30 dni!
Klientów, którzy posiadają prawo do bezpłatnego upgradu, informujemy, iż kody aktywacyjne zostaną im przekazane drogą elektroniczną.
Zamów progeCAD 2016 Professional EN
Poza zmianą nazwy zapowiadane nowości w progeCAD 2016 pozostają niezmienne. Należą do nich m.in.:
- Dynamiczne wprowadzanie to alternatywny sposób inicjowania komend poprzez okienko wiersza poleceń znajdujące się bezpośrednio przy kursorze myszy. Za jego pomocą można wprowadzać dane jakimi są długość linii czy średnica okręgu z równoległą dynamiczną wizualizacją zmian w przypadku ruchu kursora. Jeśli dynamiczne wprowadzanie jest włączone, okienko przy kursorze wyświetla dynamicznie aktualizowane dane. W trakcie aktywnej komendy możliwe jest wprowadzanie wartości bądź skrótów poleceń do pola przy kursorze. Ustawienia dynamicznego wprowadzania można zmienić tak, aby spełniały wymagania czy zasady pracy użytkownika. Ta funkcja zwiększa produktywność rysowania poprzez zwiększenie efektywności pracy.
- Dynamiczny układ współrzędnych - wcześniejsze wersje progeCAD ograniczały użytkownika koniecznością zmiany płaszczyzny XY przy pracy z obiektami 3D. Wymagane było każdorazowe określanie nowego układu współrzędnych przy zmianie widoku. Nowy dynamiczny system współrzędnych automatycznie wytworzy tymczasową płaszczyznę XY do rysowania. Dynamiczny LUW wyraźnie skraca czas pracy w środowisku 3D.
- Cloud - zapisywanie i otwieranie rysunków w chmurze. progeCAD Cloud umożliwia łatwy dostęp do rysunków niezależnie od miejsca pobytu. Co więcej jest to optymalny sposób na rozpowszechnianie wykresów z zespołem czy klientami. progeCAD Cloud obsługuje wszystkie popularne usługi chmury do rozpowszechniania i synchronizacji (Dropbox, Disk Google, Microsoft OneDrive). Dodatkowo ustawienia konfiguracji progeCAD są zapisane w chmurze, co pozwala na proste ich wyeksportowanie do innych komupterów.
- Zaawansowane uchwyty bryły - przy wyborze bryły aktywowane są uchwyty, poprzez które można modyfikować dany obiekt (zmieniać kształt i wielkość). Na przykład poprzez zmianę wysokości stożka zmienia się jego kształt i promień podstawy. Ta funkcja została dodana w celu poprawy pracy przy operacjach 3D.
- 3D ORTO - oprócz klasycznego ograniczenia ruchu kursora w osi poziomej i pionowej (X,Y) najnowszy progeCAD oferuje także pracę w trybie ORTO w osi Z.
- Notatki - u tych obiektów istnieje możliwość zmiany skali na podstawie aktualnego ustawienia skali, dzięki czemu notatki wyświetlą się w poprawnej wielkości. Można je wykorzystać np. przy wydruku większych formatów papieru. Do obiektów notatek należą bloki, tekst, atrybuty, kreskowanie, tolerancja i wymiary.
- Pola automatyczne - służą do automatycznego wstawiania i aktualizowania tekstu do legendy lub do jakiegokolwiek innego tekstu w rysunku.
- Tekst wpisany na łuku - polecenie _ARCTEXT umożliwia wprowadzanie i wyrównanie tekstu wzdłuż istniejącego łuku zgodnie ze wskazanymi parametrami. Jest to bardzo użyteczna funkcja w przypadku umieszczania złożenie zakrzywionego tekstu w rysunku.
- Polecenie Linia przerwana tworzy linie i krzywe (polilinie) z symbolem przerwania linii.
- PDF/A - progeCAD 2016 może wytworzyć plik PDF w standardzie PDF/A. Format pliku PDF/A staje się powoli jedynym wymaganym przez instytucje publiczne formatem PDF. Jest to normowana standardami ISO wersja PDF specjalnie przeznaczona do cyfrowej archiwizacji dokumentów elektronicznych. Jest zdefiniowana w taki sposób, aby zapisane pliki PDF/A można było otworzyć bez straty informacji we wszystkich przyszłych programach do odczytu.
- Zaawansowana kolejność rysowania - nowy panel narzędzi umożliwiający zaawansowane kierowanie kolejnością rysowania obiektów CAD.
- Tryb autouzupełniania poleceń - wprowadzając komendę lub zmienną w pasku poleceń pojawia się lista możliwych poleceń lub zmiennych systemowych wybrana w oparciu o wpisany już ciąg znaków. Narzędzie z serii "must have" dla profesionalistów pracujących w oparciu o wiersz poleceń a nie paski narzędzi i menu.